tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Kitzbühel to miasto w zachodniej Austrii, w regionie Tyrolu, leżące na wysokości 800 m n.p.m. Leży w Alpach Kitzbühelskich wzdłuż rzekiAche. Najbardziej znany austriacki ośrodek narciarski w świecie. Jest stolicą ogromnego ośrodka narciarstwa alpejskiego: Mittersill - Pass Thurn - Jochberg - Kitzbühel - Kirchberg in Tirol - Aschau. Wokół miasta znajduje się 230 wyciągów.

Austria Flaga

Austria

Austria leży w południowej części Środkowej Europy. Dwie trzecie obszaru kraju to góry. Wspaniałe widoki, szlaki narciarskie, możliwość uprawiania różnych sportów, czy uczestniczenie w wielu imprezach kulturalnych sprawiają, że Austrię co roku odwiedzają rzesze turystów. Świetnie przygotowane bazy narciarskie, trasy zjadowe, czy też koleje linowe i wyciągi czynią pobyt niezwykle przyjemnym.

Walory przyrodnicze

Położone między dwoma górami: Hahnenkambahn (od południa; 1668 m n.p.m.) oraz Kitzbüheler Horn (od północy; 2001 m n.p.m.). Na zboczu Hahnenkambahn co roku odbywa się tu Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn, słynącym z najtrudniejszej trasy do narciarstwa alpejskiego która nazywa się Streif. Latem w Kitzbühel odbywa się także turniej tenisowy ATP World Tour na korcie ziemnym. W 2007 i 2008 roku odbywały się zawody w triathlonie na pobliskim jeziorze Schwarzsee. Masywne góry, genialne ukształtowania terenu, łatwo dostępne tereny i snowpark najwyższej klasy.

Dlaczego Kitzbuhel?

 • Komfortowe kolejki linowe – włącznie z podgrzewanymi siedzeniami
 • 170 kilometrów doskonale przygotowanych nartostrad, 53 koleje linowe – dostosowanych zarówno dla carvingowców-sybarytów ceniących komfort jazdy jak i dla carvingowców-sympatyków wyścigów sportowych
 • Przyjemność z jazdy po nartostradach na całej ich długości i 15 zjazdów w doliny!
 • Kolejka górska Bergbahn AG Kitzbühel – największe przedsiębiorstwo kolejek górskich w Austrii
 • Najtrudniejszy zjazd narciarski na świecie: „Die Streif“
 • Najbardziej stroma trasa narciarska w Alpach o nachyleniu do 70° - "Dirretisima" (Nartostrada No 38)
 • Trasy o największej różnicy wzniesień na świecie (start: 1938 m n.p.m.; koniec: 800 m n.p.m.) - "Pengelstein Sud"
 • Miłośnicy głębokiego puchu znajdą łatwo dostępne tereny na górze Kitzbüheler Horn. To miejsce spełni wszystkie oczekiwania amatorów freeridu: występują tu urwiska na rynnami, ukryte kłody drzew i nieskończone pola białego puchu oraz liczne kicker spoty
 • Shopping, strefa relaksacyjno-wypoczynkowa, sztuka kulinarna – to główne atrakcje w Kitzbühel
 • Łatwa osiągalność, długa zima, gwarancja śniegu.

Hity regionu

 • Karnet narciarski ważny w całym regionie Kitzbühel/Kirchberg
 • 50 % zniżka do centrum kąpielowego „Aquarena“ z karnetem narciarskim
 • Korzystanie ze skibusu – gratis
 • Spektakularna trzylinowa kolejka górska 3S-Bahn, jednolinowa 10-osobowa kolejka górska
 • 99 km sztucznie naśnieżanych zjazdów, 8 sztucznych jezior zaporowych
 • 56 chat górskich z lokalami gastronomicznymi i restauracjami dla narciarzy na stoku góry oferuje kulinarne przyjemności i uroki górskiej chaty.

Snowpark

Snowpark Kitzbühel na hali Hanglalm jest ukoronowaniem innowacyjnego rozwoju ostatnich lat. Oprócz klasycznych torów dla kickerów i raillines, przeznaczonych dla wszystkich poziomów umiejętności, dostępny jest tu także specjalnie urządzony tor treeline, z różnymi elementami typu tree jib. Mało tego, w ostatnim sezonie przygotowano całkowicie nową część parku, łączącą park dolny z parkiem górnym i oferującą kilka przeszkód do jibbingu dla początkujących i średnio zaawansowanych. W snowparku można zlaleźć 5-metrowy kink rail mystic, jeden 5 metrowy straight box IOU, jeden jibcan, jeden 9 metrowy curved box, jeden 9 metrowy down rail i jeden kink box IOU o długości 8m.

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.