tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Alpy to najwyższy, a przy tym najpopularniejszy łańcuch górski Europy, ciągnący się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Zaś najwyższym szczytem Alp jest położony na granicy francusko - włoskiej Mont Blanc, którego główny wierzchołek (4808,45 m npm) należy do Alp Francuskich, wymarzonego regionu dla narciarzy, wędrowców i amatorów wspinaczki...

Najpiękniejsze kurorty zimowe

Mont Blanc czyli Biała Góra to królowa europejskich szczytów, przez większość uznawana za najwyższy szczyt naszego kontynentu (niektórzy uważają Elbrus za szczyt europejski i tym samym najwyższy w Europie). Mont Blanc to niekwestionowane centrum alpinizmu, turystyki wysokogórskiej oraz białego szaleństwa. U podnóża Mont Blanc, w malowniczej dolinie ulokowała się jedna z najbardziej popularnych francuskich miejscowości turystycznych - Chamonix, w której w 1924 roku odbyły się pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie. To miejsce tętni życiem przez cały rok.

Chamonix znajduje się na obszarze rozległych terenów narciarskich le Pays du Mont-Blanc. W rejonie tym istnieje kilkanaście stacji narciarskich, oferujących turystom wspaniały, aktywny wypoczynek i niezapomniane wrażenia. Sama tylko stacja Chamonix zapewnia dostęp do 140 km tras oraz blisko 50 wyciągów.

Innym popularnym regionem narciarskim w Alpach Francuskich jest Paradiski. Panują tu wyśmienite warunki dla uprawiania wszelkich sportów zimowych, blisko 150 wyciągów i ponad 400 km tras to liczby szokujące nawet najbardziej zaprawionych narciarzy. Jedną ze stacji w tym regionie jest La Plagne położona pomiędzy doliną Izery a szczytem Dome de Bellecote (3417 m npm). Obejmuje ona kilka miejscowości, wśród których spotkamy zarówno zaciszne wioski idealne dla rodzin z dziećmi, jak i nowoczesne kurorty narciarskie, oblegane głównie przez młodych, gwarne i tętniące życiem. Ale dla kogo nawet Paradiski okaże się zbyt ciasne, może zawitać w rejon "Trzy Doliny" (Les Trois Vallees). To jeden z największych terenów narciarskich na świecie, obejmujący doliny: Courchevel, Meribel i Val Thorens-Les Menuires. Na obszarze tym występują 2 lodowce - de Peclet (3300 m npm) i de Cheviere (3210 m npm), poprowadzono 600 km (!) tras narciarskich o różnej skali trudności, 200 wyciągów, ponad 30 kolejek gondolowych, 65 kolei krzesełkowych i wiele orczyków. Nie do wiary.

Tak jak wszędzie, trasy oznaczone są tutaj odpowiednimi kolorami w zależności od stopnia ich trudności: zielone dla narciarzy początkujących, niebieskie i czerwone średniotrudne i trudniejsze oraz czarne dla śmiałków (mocno pochyłe i nie ratrakowane).

Godna polecenia jest także stacja Alpe dHuez leżąca w sercu masywu l'Oisans, na terenach narciarskich les Grandes Rousses. Jej głównym atutem jest usytuowanie na południowym zboczu, dzięki czemu w słoneczne dni cała okolica zamienia się w gigantyczne solarium z rozkosznymi widokami. Nic dziwnego, że miejsce to nazywane jest "wyspą w słońcu", bowiem w środku zimy można po tutejszych stokach szusować do godziny 17.00 w pełnym słońcu. To naprawdę fantastyczne miejsce na zimowy wypoczynek, z olbrzymią siecią tras zjazdowych, wyciągów oraz kolejek. To właśnie tutaj przebiega najdłuższa we Francji czarna trasa la Sarenne, licząca 16 km długości. Dostępny jest tu również kompleks sportowy Palais des Sports (Pałac Sportów), w którym można uprawiać kilkadziesiąt różnych dyscyplin. Latem natomiast Alpe dHuez stanowi punkt etapowy rajdu Tour de France.

Les 2 Alpes – idealna kombinacja wyśmienitych warunków śniegowych i dobrej zabawy. Południowe Les 2 Alpes, ze słonecznymi stokami sięgającymi 3.566 m wysokości, jest jednym z najwyżej położonych na świecie terenów narciarskich na lodowcu. To eldorado dla miłośników jazdy w głębokim śniegu. Latem czy zimą śnieg zawsze skrzypi pod deskami! To dlatego, że większość z 231 km nartostrad znajduje się na wysokości ponad 2.500 m. Apartamenty znajdują się w centrum Les 2 Alpes, którego wizerunek ukształtowały liczne butiki, restauracje, bary i dyskoteki. Basen na wolnym powietrzu, sauna i whirlpool umożliwiają przyjemny relaks i wypoczynek, a lodowisko sport i dużo zabawy.

Właśnie, latem Alpy Francuskie wcale nie tracą na uroku i popularności. Wręcz przeciwnie, soczysta zieleń w połączeniu z błyszczącą w słońcu bielą szczytów i błękitem nieba ... takie widoki rozczulą serca najbardziej zatwardziałych sceptyków :) Grenoble - stolica historycznego regionu Delfinatu to słynny ośrodek naukowy, ale też doskonałe miejsce na piesze wędrówki. Natomiast Annecy, Thonon-Les-Bains czy Chambery, prócz szlaków turystyczych oferują żeglarstwo (Jezioro Genewskie) oraz lotniarstwo. Z pewnością nikt, kto lubi aktywny wypoczynek nie będzie zawiedziony pobytem w Alpach Francuskich. Między masywami lodowców zachwyca każdego swoim położeniem. Usytuowana na wys. 2100 m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewnia doskonałe warunki zjazdowe od grudnia do maja, zaś na pobliskim lodowcu Grande Motte przez cały rok. Dodatkową atrakcją jest podziemna kolej - Funiculaire, która w ciągu 10 min. wywozi narciarzy na wysokość 3200 m.

Tignes razem z Val d'Isere tworzy region Espace Killy - jeden z największych regionów narciarskich na świecie. To "mekka" narciarzy i królestwo wiecznego śniegu. Stacja położona jest przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców, usytuowana na wysokości 2100 m n.p.m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewniającym doskonałe warunki zjazdowe od października do maja. Tignes jest stacją wyposażoną w najnowocześniejsze wyciągi. Znajdują się tam również wyjątkowe tereny do jazdy poza wyznaczonymi trasami obsługiwane przez wyciągi, znakomite dla amatorów wszelakich "ślizgów": snowboardzistów i telemarkowców, od początkujących po profesjonalistów.

Francja latem

Słońce, piaszczyste plaże, wiatr, ciepła woda, kitesurfing, czy można chcieć coś więcej na wymarzonych wakacjach...dokładnie tak dwa wyciągi do wakeboardu, które są położone obok spotów kitesurfingowych. Liczne przeszkody i skocznie, na których będziesz mógł doskonalić swoje freestylowe ewolucje. Na miejscu są liczne spoty z płytka wodą do uprawiani skimboardingu. 

Leucate to miejscowość nad morzem śródziemnym na samym południu Francji. Spoty położone są wzdłuż morza zarówno na północ jak i na południe od Leucate.

Langwedocja to pełna życia kraina w południowo-wschodniej Francji, nad Morzem Śródziemnym, między Pirenejami, Masywem Centralnym i Rodanem. Region słynie z równych i stałych wiatrów sprzyjających do uprawianiu kitesurfingu, produkcji wina i pięknych piaszczystych plaż.

Le Barcarès to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Langwedocja-Roussillon, w departamencie Pireneje Wschodnie.

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.