tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Orcieres-Merlette to nowoczesna stacja zimowa oferująca wszystko czego tylko potrzeba do udanego Campowego wypadu. Znajdziecie tu sklepy, bary, restauracje, kluby, a także potężne centrum sportowo-rekreacyjne o powierzchni ponad 3000 m2 z lodowiskiem, kręgielnią i AQUAPARKIEM z saunami ! Słonce świeci tutaj ponad 300 dni w roku, a zimy są bardzo śnieżne! W miejscowości ponadto znajduje sieć płatnych i bezpłatnych parkingów, świetnie połączonych z wyciągami przy pomocy np. ruchomych schodów. Oszczędzimy sobie przez to długich spacerów w butach narciarskich.

Flaga Francji

Francja

Alpy to najwyższy, a przy tym najpopularniejszy łańcuch górski Europy, ciągnący się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Zaś najwyższym szczytem Alp jest położony na granicy francusko - włoskiej Mont Blanc, którego główny wierzchołek (4808,45 m npm) należy do Alp Francuskich, wymarzonego regionu dla narciarzy, wędrowców i amatorów wspinaczki...

Walory regionu

Orcières to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja - Alpy - Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Wysokie. Orcieres-Merlette to stacja narciarska położona w części masywu CHAMPSAUR, na skraju największego francuskiego parku narodowego – ECRINS. Ośrodek znajduje się na wysokości 1850m, przy czym wyciągi narciarskie sięgają 2725m. W najbliżym czasie planuje się podwyższyć poprzeczkę do 2956m (Roche Brune). Orcieres-Merlette znajduje sie 35 km od miasteczka Gap, Grenoble 120km, Mediolan 357km. Droga dojazdowa Lotniska:

  • Lyon-St-Exupéry (Ex Satolas – 209 km)
  • Marseille-Marignane (211 km – par A 51)
  • Grenoble-Saint-Geoirs (160 km)

Niezależnie od umiejętności, techniki, czy stylu, każdy narciarz, snowboardzista, czy miłośnik jazdy po puchu zaspokoi w ośrodku narciarskim Orcières 1850 – mimo jego nieznacznej wielkości – swoje wszystkie wymagania. Położony w środku rezerwatu przyrody „Cirque du Grand Lac des Estaris“ ośrodek narciarski, znany jest przede wszystkim ze swoich 5 urokliwych jezior górskich, położonych na wysokości między 2400 a 2560 m: Lac des Estaris, Lac Long, Lac Profond, Lac des Sirènes oraz Lac des Jumeaux. Ponieważ przy 4 z 5 jezior przebiegają niebieskie trasy, również początkujący narciarze mają przyjemność podziwiać ten wyjątkowy, alpejski krajobraz jezior.

Większość 44 zjazdów ośrodka narciarskiego z łącznie 100 kilometrami tras jest dostępna bezpośrednio ze stacji o tej samej nazwie Orcières 1850 za pomocą najnowocześniejszych wyciągów. W tym również 3 tzw. wyciągi Télémix, przewożące narciarzy zarówno gondolą jak i krzesełkami. Na początkujących czekają 4 specjalne strefy do nauki jazdy, a łatwiejsze zjazdy znajdują się również w pobliżu stacji oraz w okolicach jezior górskich. Zasadniczo we wszystkich partiach gór do dyspozycji narciarzy są czerwone trasy, przy czym bardziej wymagające zjazdy położone są głównie poniżej szczytu Drouvet. Każdy, szukający prawdziwego wyzwania, słusznie skorzysta z trasy slalomowej w pobliżu stoku Méollion lub trasy do jazdy z dużą prędkością przy wyciągu Les Lauzières. 

Zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów przygotowane są 2 odcinki boarder cross oraz stok ze sztucznym oświetleniem do jazdy po zmroku. Narciarzom, stawiającym swoje pierwsze kroki we freestyle’u, nie powinien ujść uwadze „Big Air Bag“ na końcu zjazdu doliną. Wielka dmuchana poducha gwarantuje miękkie lądowanie, nawet jeśli skoki i ewolucje „nie były wysokich lotów”. Miejscem spotkań dla snowboardzistów na każdym poziomie w ośrodku narciarskim Orcières 1850 jest przede wszystkim snowpark na 2280 metrach wysokości. Na łącznej powierzchni 16.000 m² do dyspozycji dla początkujących lub zaawansowanych riderów mamy strefe easy oraz pro z róznej wielkosci skoczniami i przeszkodami. Ponadto funpark wyposażony jest we własny wyciąg orczykowy i linowy.

Do wyboru są tu następujące trasy: 3-kilometrowa zielona trasa „Branquet“, 4-kilometrowa niebieska „Le Moulin“, 6-kilometrowa czerwona „Chauffarel“, 2-kilometrowa czarna o takiej samej nazwie „Chauffarel“ ze sztucznym oświetleniem oraz 2-kilometrowa czerwona trasa „Les Garnauds“. W kierunku Champoléon Les Borels prowadzi kolejna 5-kilometrowa czerwona trasa oraz w kierunku Pont du Fossé czerwona 6-kilometrowa.

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.