tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

To połączone dwa ośrodki narciarskie położone w Alpach Kotyjskich na wysokości GAP poniżej Briancon. Stacja narciarska Risoul znajduje się na wysokości 1.850 m i jest połączona systemem wyciągów z Vars. Duża różnorodność tras zapewnia odpowiedni stopień trudności dla każdego narciarza od początkującego do szukającego karkołomnych zjazdów poza trasami. Dla miłośników freestylu są przygotowane snowparki na różnym poziomie zaawansowania, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Flaga Francji

Francja

Alpy to najwyższy, a przy tym najpopularniejszy łańcuch górski Europy, ciągnący się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Zaś najwyższym szczytem Alp jest położony na granicy francusko - włoskiej Mont Blanc, którego główny wierzchołek (4808,45 m npm) należy do Alp Francuskich, wymarzonego regionu dla narciarzy, wędrowców i amatorów wspinaczki...

Walory regionu

Połączenie Vars i Risoul wiedzie przez Pointe de Razis (2571 m n.p.m.) oraz Col des Saluces. Górna granica lasów przebiega bardzo wysoko, często dopiero na wysokości 2500 m n.p.m. Wobec tego wiele jest stoków otoczonych drzewami, świetnie nadających się do jazdy przy gorszej pogodzie. Stoki po obu stronach Vars, połączone trasami oraz wyciągiem krzesełkowym na niżej położonym krańcu VarslesClaux, zainstalowane są także wyciągi w VarsSainte Marie.

Warunki zjazdowe

Trasy narciarskie (km)

 ŁatweŚrednieTrudneRazem
Risoul30561096
Vars645455

Wyciągi

 OrczykoweKrzesłkoweLinowe (Gondola)
Risoul2471
Vars1861

Tereny narciarskie

Tereny narciarskie na wysokości 1650 - 2750 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 1100 m.

ZieloneNiebieskieCzerwoneCzarne
17403710

Zobacz albumy zdjęć z naszych wyjazdów do Risoul - Vars:

Obejrzyj film:

Sylwester w Risoul z EHschool

Sprawdź pogodę:

Aktualna pogoda w Risoul

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.