Stacja położona przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców zachwyca każdego swoim położeniem. Usytuowana na wysokości 2100 m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewnia doskonałe warunki zjazdowe od grudnia do maja, zaś na pobliskim lodowcu Grande Motte przez cały rok. Dodatkową atrakcją jest podziemna kolej - Funiculaire, która w ciągu 10 min. wywozi narciarzy na wysokość 3200 m.

Flaga Francji

Francja

Alpy to najwyższy, a przy tym najpopularniejszy łańcuch górski Europy, ciągnący się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Zaś najwyższym szczytem Alp jest położony na granicy francusko - włoskiej Mont Blanc, którego główny wierzchołek (4808,45 m npm) należy do Alp Francuskich, wymarzonego regionu dla narciarzy, wędrowców i amatorów wspinaczki...

Walory regionu

Tignes razem z Val d'Isere tworzy region Espace Killy - jeden z największych regionów narciarskich na świecie. To "mekka" narciarzy i królestwo wiecznego śniegu. Stacja położona jest przy pięknym jeziorze alpejskim ukrytym między masywami lodowców, usytuowana na wysokości 2100 m n.p.m i obdarzona specyficznym mikroklimatem zapewniającym doskonałe warunki zjazdowe od października do maja. Tignes jest stacją wyposażoną w najnowocześniejsze wyciągi. Znajdują się tam również wyjątkowe tereny do jazdy poza wyznaczonymi trasami obsługiwane przez wyciągi, znakomite dla amatorów wszelakich "ślizgów": snowboardzistów i telemarkowców, od początkujących po profesjonalistów. W Tignes odbywa się jedyna edycja zawodów X GAMES.

Warunki zjazdowe są nieco łatwiejsze niż w Val d'Isere, chociaż, jak wszędzie znajdują się także trasy dla bardziej doświadczonych narciarzy, a także 20 km tras biegowych oraz jeden Snow Park. Tignes jest stacją wyposażoną w najnowocześniejsze wyciągi. Znajdują się tam również jeden z najlepszych snow parków na świecie.

Sezon letni

Narty i snowboard latem? Wyjazd, który Wam proponujemy, to nietypowa letnia przygoda, podczas której w środku lata możesz rozwijać swoje umiejętności snowboardowe i narciarskie.

OBÓZ DLA MŁODZIEŻY od 15 do 19 lat

WYJAZD dla dorosłych, rodzin z dziećmi.

WYJAZD ROWEROWY dla młodzieży i dorosłych

OBEJRZYJ FILMIK PROMUJĄCY MIEJSCÓWKĘ

Jeszcze lepiej w lato, niż zimą! Nie wierzysz w to? Sprawdź to sam. Narty i snowboard latem z EHschool na lodowcu w TIGNES. Podczas wyjazdu będziecie mogli testować deski freestylowe K2 i APO oraz Rolki K2, rakiety tenisowe Head.

TIGNES - No1. na snowboardzie lub nartach latem: sezon trwa od 21 czerwca aż 03 września. Wyjazd, który Wam proponujemy, to nietypowa letnia przygoda, podczas której w środku lata możesz rozwijać swoje umiejętności snowboardowe i narciarskie. Jeszcze lepiej w lato, niż zimą! Nie wierzysz w to? Sprawdź to sam. Narty i snowboard latem z EHschool na lodowcu w TIGNES. Podczas wyjazdu będziecie mogli testować deski freestylowe K2 i APO oraz Rolki K2, rakiety tenisowe Head.

16 wyciągów i ponad 20 km tras narciarskich oraz snow-park sprawiają, że do Tignes staje się letnią stolicą snowboardu i narciarstwa. Znajdziesz tu większość drużyn narodowych, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet w Austrii w codziennym treningu. Nie wspominając już o najlepszych na świecie snowboardzistów i narciarzy freestylowych. Latem Trasy narciarskie są czynne już od godziny 7:15 do 13:30, ale to nie koniec atrakcji jakie na Was czekają!!!

Szeroka gama letnich dodatkowych atrakcji. Jezioro w Tignes staje się ośrodkiem działań związanych z wodą: żeglarstwo, windsurfing i kajakarstwo. Dla miłośników golfa jest najwyższa w Europie pole golfowe od strony jeziora. Istnieje również na brzegu jeziora tzw. "Water Jump", składający się z 4 różnych zjeżdżalni do  skoków "zjazdów" do wody dla snowboardów, nart, rowerów i łyżworolki. Bezpłatny spektakl dla wszystkich odwiedzających.

Stacja Tignes proponuje wiele innych atrakcji po narciarskim czy snowboardowym szaleństwie, jak:

 • Acroland - Waterramps - Hot jumping, Lake jumping, Blob jump - gdzie możesz doskonalić skoki na desce lub nartach z bezpiecznym lądowaniem do wody.
 • Skatepark - w którym będą odbywały się warsztaty z jazdy na deskorolce.
 • Korty tenisowe - na których będą prowadzone zajęcia z tenisa ziemnego.
 • Downhillowe trasy rowerowe, których jest aż 150 km o różnym poziomie zaawansowania.
 • Crazy Air Bag - wielka poducha do skoków z wieży oraz poducha do skoków na rowerach MTB.
 • Boiska do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną oraz rugby.
 • Centrum sportów wodnych, gdzie możesz popływać kajakiem, pościgać się na skuterach wodnych, popływać rowerkiem wodnym oraz na deskach typu Stand up paddel lub po prostu się relaksować.
 • Pole golfowe, trampoliny, park linowy, raftig i paintball to jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie na Was czekają :)

Najnowszą atrakcją jest wybudowany  kompleks sportowy, w którym znajdują się kryte baseny, sauna, hammam, jacuzzi, siłownia i fitness.

Bogate i zróżnicowane jest także życie nocne oferujące około 50 barów, 4 dyskoteki (2 w Val Claret i 2 w Le Lac), klub nocny oraz 2 kina.

Sezon zimowy

Zimą stacja oferuje szerego atrakcji śnieżnych. Zaliczają się do nich:

 • 2 snowparki
 • 10 000 ha tras freeridowych
 • 2 lodowce: La Grande Motte w Tignes i Le Pissaillas w Val d’Isere
 • 635 armatki śnieżne
 • SPOT Zone
 • 44 km tras biegowych

Informacje dodatkowe:

 • Najdłuższy zjazd: Tignes, trasa Genepy, 5,5 km długości, różnica poziomów 913 m, trasa łatwa
 • Najtrudniejszy zjazd: Tignes, Le Vallon de la Sache, 2,8 km długości, różnica poziomów 770 m
 • 1 900 m różnicy poziomów (od 3456 m do 1550 m)  

Rozrywka i atrakcje dodatkowe:

Stacja Tignes proponuje wiele atrakcji po narciarskim szaleństwie, np. wycieczki na rakietach śnieżnych, biegi narciarskie, przejażdżki saniami z psim zaprzęgiem, śnieżne skutery, spadochrony i wiele innych. Miłośnicy zwiedzania mają możliwość odwiedzenia starych, zabytkowych kościołów w pobliskim Val d'Isere. Jedną z atrakcji jest wybudowany w lecie 2006 r. kompleks sportowy, w którym znajdują się kryte baseny, sauna, hammam, jacuzzi, siłownia i fitness. Latem 2013 roku została wybudowania nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, znajdują się tam boiska gier zespołowych, ścianka wspinaczkowa, squash, kino.

Trasy zjazdowe Tignes (300 km)

Zielone Niebieskie Czerwone Czarne Razem
23 61 43 26 153

Wyciągi Tignes

Kolejki linowe Gondole Kolejki krzesełkowe Wyciągi orczykowe Razem
4 4 45 35 90
Logo Tignes

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.