Sardynia charakteryzuje się lazurową, płytką wodą, piaszczystą plażą oraz kierunkiem wiatru side-on shore, który jest idealny do kitesurfingu i windsurfingu. Dzięki termice oraz efektowi dyszy, spot Porto Botte zapewnia codziennie dobre warunki wiatrowe do uprawiania kitesurfingu. Statystyka mówi, że na spocie wieje 70% dni w miesiącu. W bezwietrzne dni możesz popływać na Wakeboardzie zarówno na wyciągu 2.0 oraz za motorówką.

Flaga Włoch

Włochy

Dlaczego warto pojechać do Włoch?

Włochy warto odwiedzić, ponieważ mają to coś... Trudno to opisać jednym zdaniem. Kojarzy się bowiem ten kraj ze słońcem, gorącym powietrzem, hałasem cykad, spokojem, dobrą kuchnią, dobrym winem, ale też z tradycją i historią. To wszystko prawda! Ale oprócz pięknego wyobrażania o Włoszech w lato, ten kraj zachwyca również w zimę. Resorty narciarskie we włoskich Alpach to jedne z najlepszych ośrodków na całym świecie. Paganella Ski, Madonna di Campiglio i Pinzolo to miejsca, które odwiedzamy praktycznie co roku w ferie i nie tylko. Jeździmy do hoteli, które są przez nas sprawdzone i lubiane przez naszych klientów. Aktualna oferta na wyjazdy we włoskie Alpy, dostępna jest na naszej głównej stronie.

Walory regionu

Znajdziesz tu zacienioną strefe chill out, w którym można odpocząć od słońca. Jest tam również jednostka pływająca - RESCUE, która zadba o twoje bezpieczeństwo na wodzie. Porto Botte jest również idealnym miejscem dla windsurfingu jak i do doskonalenia swoich umiejętności ślizgowych. Jest to świetne miejsce do treningu slalomowego, racingowego czy też freestylu. Panujące na wodzie zawsze dobre warunki wiatrowe powinni zadowolić zgłodniałych ślizgu windsurferów, a lightwindowe poranki są idealne do szkolenia osób początkujących.

Ciekawostki:

MARTA HLAVATY-ORŁOWSKA- NASZA MISTRZYNI

Szefem wyszkolenia windsurfingowego w naszej szkole jest Marta Hlavaty - Orłowska, 3 krotna Mistrzyni Świata w Formule Windsurfing, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Polski oraz była reprezentantka Polski w klasie olimpijskiej RS:X. Marta uprawia windsurfing od dziecka, zaczęła w klubie sportowym SKŻ w Sopocie. W 2008 roku zdobyła swój pierwszy tytuł Mistrzyni Świata i nie oddała pozycji jeszcze przez kolejne 2 lata.

Wakeboarding to wspaniała zabawa ze znajomymi na łodzi ale również bardzo dobry trening do zdobycia kontroli nad deską. Sama jazda na desce jest praktycznie taka sama jak jazda na kite, dlatego wakeboarding stanowi świetne uzupełnienie również w treningu kite’owym. W szkole jest do dyspozycji specjalnie przygotowana łódź do ciągnięcia wakeboardzisty lub np pompowanego koła. System szkoleniowy jest bardzo progresywny. Zaczynamy od teorii na plaży, następnie uczymy startów z wody na krótkiej linie i małej, bezpiecznej prędkości. Gdy kursant robi progres i zaczyna czuć się pewnie, stopniowo wydłużamy line i zwiększamy prędkość.

Sardynia to idealne miejsce do uprawiania surfingu. Miłośnicy fali znajdą tu spoty surfingowe zarówno do nauki i stawiania pierwszych kroków jak i dla zaawansowanych riderów. W wolnych chwilach warto zobaczyć w okolicy piękne plaże, klify lub wybrać się na przejażdżkę rowerową.

Miejsca które warto odwiedzić:

  • Porto Pino - piękne plaże, wydmy, skoki do wody z klifów to tylko niektóre atrakcje jakie czekaja na Was w tym miejscu.
  • Sant'Antioco - ok 20km od naszej bazy - przyjemne rybackie miasteczko z wąskimi krętymi uliczkami i najlepszymi lodami domowej roboty w okolicy.
  • Calassetta - ok 30km -  Mała wioska nad morzem, charakteryzuje się starymi, białymi domkami - stąd można się wybrać promem na wulkaniczna wyspę San Pietro (Św. Piotra) do miasteczka Carloforte najbardziej popularnego miejsca wśród turystów i potrzuć siły natury.
  • Porto Flavia w Masui - jedyny w swoim rodzaju port zbudowany w skale.
  • Nebida - w okolicy piękne plaże, super szlaki piesze, taras widokowy i wiele innych atrakcji.

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.