tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Piąta edycja jednych z największych zawodów snowboardowych w Polsce ruszyła dziś w Białce Tatrzańskiej. OSCYP Snowboard Contest to inicjatywa tworzona przez zawodników, dla zawodników. Dzięki temu w tegorocznej odsłonie możemy zobaczyć przeszkodę, która w tak dużej skali nigdy wcześniej nie została zbudowana na polskich stokach. Zbudowany przez Parkową Dolinę Korner to specyficzny rodzaj skoczni, który w linii prostej pozwala uzyskać 18 metrowe skoki.

Okazję do przetestowania właściwości Kornera mieli dziś zaproszeni do rywalizacji zawodnicy. Największe uznanie piątkowej publiczności zdobyły ewolucje w wykonaniu Bartka Rusina, Kuby Dytkowskiego i Wojtka Pająka. Z pewnością ta trójka będzie mocno konkurować o zwycięstwo. Pod koniec sesji do treningu dołączył także Michał Ligocki, który również przymierzał się do poważnych trików.

„Skocznia jest odrobinę miękka, przez co zawodnicy mają mocniej obciążone nogi przy lądowaniu” powiedział Maciek Stasiak rejestrujący ujęcia video podczas oficjalnego treningu. „W nocy Korner trochę przymarznie i jutro powinniśmy mieć idealne warunki na pierwszą tego typu rywalizację w Polsce.”

Jeżeli chcesz zobaczyć na własne oczy kto z Polaków jest najlepszy w jeździe na Kornerze, przyjdź jutro o 11:30 na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej.

Najświeższe wydarzenia z OSCYP Snowboard Contest 2013 publikowane są na oficjalnym fanpage’u portalu Facebook – http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest


01-02-2013 EHschool