tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Idea wspierania rodzimej sceny snowboardowej, przyświecająca organizacji każdej edycji OSCYPa, stosowana jest także podczas doboru oficjalnych ekip video. Każdego roku do zrelacjonowania zawodów zapraszana jest inna ekipa video wychodząca ze środowiska sportów zimowych. W tym roku przyszła kolej na legendarny już duet dolnośląskiego freestylu – Brudne Południe. Maciek Stasiak i Michał Kontor, znani bardziej jako Stachu i Niedźwiedź, wspierani przez montaż Marcina Biernackiego, tworzą od 2004 roku produkcje filmowe według schematów starej szkoły. Jak sami twierdzą, są reprezentantami ortodosksyjnego snowboardu starają się to udowadniać w każdej swojej produkcji.

„OSCYP to impreza, która wyznacza nowe kierunki w snowboardzie”powiedział Stachu o swoim zleceniu video relacji dla piątej edycji zawodów. „Na zawody zawsze przyjeżdża czołówka riderów z całej Polski, zatem filmowanie tego wydarzenia gwarantuje dobry materiał. Podczas kręcenia skupiamy się na kadrach, dlatego dopiero w montażowni jesteśmy w stanie zobaczyć co się naprawdę działo. Byliśmy zaskoczeni jak dużo dobrych trików mamy uwiecznionych. Pierwszy raz pracowaliśmy przy OSCYPie i myślę, że nie trafiliśmy za dobrze z pogodą, ale na to nikt wpływu nie ma. Poza tym wszystko było przygotowane bez zarzutu: miła atmosfera, figura przygotowana perfekcyjnie” dodał Stasiak po publikacji ostatecznej wersji klipu.

Relacja video znajduje się pod adresem: http://vimeo.com/59217992

Więcej świeżych materiałów z OSCYP Snowboard Contest 2013 znajduje się na oficjalnym fanpage’u portalu Facebook – http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest


13-02-2013 EHschool