tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Red Bull Zjazd na Krechę to masowy wyścig narciarsko-snowboardowy, w którym rywalizują ze sobą jednocześnie kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna – ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwaną „krechę”. Zanim jednak 300 najszybszych stanie na szczycie Kasprowego Wierchu, będą musieli wywalczyć swoje miejsce na linii startowej finału podczas jednego z czterech przystanków eliminacyjnych.

W najbliższą sobotę (16 lutego) w Szczyrku na stoku Juliany odbędzie się trzecia sesja eliminacyjna. Lista startowa w zapisach internetowych na ten przystanek została już zamknięta, ale wszyscy zainteresowani udziałem mogą zgłosić się jeszcze w dniu imprezy do biura zawodów pomiędzy godziną 10:00 a 11:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

Nadchodzące kwalifikacje wyłonią grupę 50 najszybszych zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym na Kasprowym Wierchu. Najlepsi w eliminacjach, oprócz zapewnionego startu w finale, otrzymają również cenne nagrody rzeczowe od partnerów imprezy: firmy HEAD, GoPro, Dakine, Quiksilver i Roxy.

Kolejną i ostatnią już szansą na awans do finałowego zjazdu Red Bull Zjazd na Krechę będą eliminacje na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Rywalizacja rozegra się 23 lutego od godziny 18:30.

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ – POZOSTAŁE PRZYSTANKI ELIMINACYJNE:

16 LUTEGO – SZCZYRK

  • Rejestracja zawodników w godz. od 09.00 do 11.30 w biurze zawodów
  • Potwierdzenie zgłoszeń internetowych w biurze zawodów w godz. od 9.00 do 10.00
  • Zapisy na miejscu w godz. od 10:00 do 11:30
  • Start zawodów o godzinie 12.00

23 LUTEGO – ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, GODZ. 18:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

24 LUTEGO – ZAKOPANE, KASPROWY WIERCH, GODZ. 8:00

****

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: narciarz, narciarka, snowboardzista i snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm HEAD, Dakine, GoPro, Quiksilver, Roxy o wartości blisko 50 000 zł.

Więcej informacji na www.redbullzjazdnakreche.ploraz www.redbull.pl


13-02-2013 EHschool