tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

,,So others May live’’ to mott, którym kieruje się w swoim życiu Przemek – młody szczecinianin, który jakiś czas temu rozpoczął swoją przepełnioną adrenaliną podróż rowerem.

Początki?

Przemek Janusz ma 17 lat i dirt jumpingiem zajmuje się od 4 lat. Dlaczego wybrał ten sport? Ta forma rekreacji pozwala mu oderwać się od problemów oraz sprawia niezwykłą przyjemność. Dodatkowo dzięki niej może zawierać nowe znajomości i dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi, którzy tak jak on interesują się sportami extremalnymi. Swoje treningi rozpoczął pod okiem starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Dostawał od nich wskazówki jak zacząć, dzięki ich radom wiedział jak rozbudowywać swoje rowery. Od tego czasu wszystko potoczyło się szybko i z miesiąca na miesiąc widać było progress.

Co potem?

Najważniejszym osiągnięciem młodego chłopaka jest 3 miejsce na Floating Trippin’ Festival, jednak pomimo sukcesów Przemek nie wiąże swojej kariery z dirt jumpingiem. W przyszłości planuje zostać ratownikiem medycznym. Chciałby znaleźć także czas na żeglarstwo i nurkowanie, ponieważ tym również się interesuje. Zamiłowanie do sportów ekstremalnych czerpie z postaw swoich autorytetów, którymi są tata Przemka i Martin Soderstrom.

Dołączysz?

W Szczecinie dopiero od niedawna można zobaczyć działania EH School, która jest szkołą sportów ekstremalnych i właśnie rozpoczęła współpracę z grupką kilku chłopaków z naszego województwa. Około pół roku temu narodziła się inicjatywa na założenie ,,teamu’’ rowerowego, dzięki temu bardzo szybko udało się wypromować dirt jumping. Mieszkańcy naszego miasta mają możliwość poczuć adrenalinę we własnych żyłach. Jeśli tylko chcesz, przyłącz się do szalonej ekipy dirt jumperów lub innej drużyny, która aktywnie spędza swój wolny czas rozwijając swoje pasje i realizując marzenia! Więcej informacji o działaniach szczecińskiego teamu można znaleźć na facebooku EH MTB Szczecin Team.

Wielki Jump z Jankiem.

Autor artykułu:

ALEKSANDRA ADAMOWICZ.

 


18-05-2012 EHschool